Szilvás kevert süti recept

A szilvás kevert süti egy különleges és ízletes desszert, amely tökéletes választás lehet bármilyen alkalomra. A sütés szerelmeseinek igazi kihívást jelenthet, míg az kezdő cukrászoknak remek lehetőség arra, hogy bevezetőt kapjanak a sütés varázslatos világába.

Szilvás kevert süti készítése

A szilvás kevert süti elkészítése során fontos a megfelelő alapanyagok használata. A következőkben bemutatjuk, hogyan készítsd el ezt a fantasztikus desszertet.

Hozzávalók:

 • 3 bögre liszt
 • 2 bögre cukor
 • 1 bögre vaj
 • 4 tojás
 • 1 bögre tej
 • 1 csomag sütőpor
 • 1 csipet só
 • 1 kg szilva, kimagozva és felszeletelve

Elkészítés:

1. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. 2. A lisztet, a sütőport és a sót egy tálban összekeverjük. 3. Egy másik tálban a cukrot és a vajat habosra keverjük, majd hozzáadjuk a tojásokat, és jól összekeverjük. 4. A lisztkeveréket a vajas keverékhez adjuk, majd hozzáadjuk a tejet. Alaposan összekeverjük, hogy homogén tésztát kapjunk. 5. Egy sütőformát kivajazunk, majd a tésztát beleöntjük. 6. A szilvát egyenletesen eloszlatjuk a tészta tetején. 7. A sütit 40-45 percig sütjük, vagy amíg aranybarna nem lesz a teteje.

Kevert szilvás lepény recept

A kevert szilvás lepény egy változatos és könnyen elkészíthető édesség, amely a szilva zamatos ízét ötvözi a puha lepény tésztával.

Hozzávalók:

 • 2 bögre liszt
 • 1 bögre cukor
 • 1/2 bögre vaj
 • 2 tojás
 • 1 bögre tej
 • 1 csomag sütőpor
 • 1/2 kg friss szilva, kimagozva és cikkekre vágva

Elkészítés:

1. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. 2. A lisztet, a sütőport és a cukrot egy tálban összekeverjük. 3. Egy másik tálban a vajat felolvasztjuk, majd hozzáadjuk a tojásokat és a tejet. Jól összekeverjük. 4. A nedves és száraz hozzávalókat összekeverjük, majd belekeverjük a szilvát. 5. Egy sütőformát kivajazunk, majd a tésztát beleöntjük. 6. A lepényt 30-35 percig sütjük, vagy amíg szép aranybarna színt kap.

Faqs – gyakran ismételt kérdések

Hogyan tároljuk a szilvás kevert sütit?

A legjobb, ha hűtőszekrényben tárolod, légmentesen lefedve. Így akár 3-4 napig friss és ízletes marad.

Lehet-e más gyümölccsel is készíteni ezt a sütit?

Igen, kiválóan variálható más gyümölcsökkel is, például meggyel vagy sárgabarackkal.

Mennyi ideig tart elkészíteni a kevert szilvás lepényt?

Az elkészítési idő általában 15-20 perc, a sütési idő pedig 30-45 perc, attól függően, hogy milyen típusú sütőt használsz.


Vezi și:

Erik

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Szerző képe

Erik

Szólj hozzá!