Amerikai körtés pite recept

Üdvözlünk az amerikai körtés pite receptjének világában! Ha szereted az édes, lédús körtét és a morzsás, omlós pitetésztát, akkor ez a recept tökéletes választás lehet számodra. Készítsd el ezt az egyszerű, mégis ínycsiklandó desszertet, és garantáltan elvarázsolja majd az ízlelőbimbóidat.

Pite tészta hozzávalók:

Morzsa Tészta
  • 1 és 1/2 csésze liszt
  • 1/2 csésze hideg vaj
  • 1/4 csésze barna cukor
  • 1/4 csésze fehér cukor
  • 1/2 teáskanál őrölt fahéj
  • 2 és 1/2 csésze liszt
  • 1 csésze hideg vaj
  • 1/4 csésze cukor
  • 1/2 teáskanál só
  • 1/4 csésze jégvíz

Az amerikai körtés pite két fő részből áll: a morzsa és a tészta. A morzsa készítéséhez gyúrj össze minden hozzávalót, amíg morzsás állagot nem kapsz. A tésztához a hideg vajat vágd kisebb darabokra, majd gyúrd össze a többi hozzávalóval. Formázz egy gombócot, csomagold be fóliába, majd hűtsd legalább fél órán keresztül a hűtőszekrényben.

Töltelék elkészítése:

A körtéket hámozd meg, magozd ki, majd vágd vékony szeletekre. Egy tálban keverd össze a körtéket cukorral, fahéjjal és egy kevés citromlével. Hagyd állni néhány percig, hogy az ízek összeérjenek.

Pite összeállítása:

A hűtött tésztát oszd két részre, majd nyújtsd ki egy kivajazott piteformába az egyik részét. Szórd rá a körtés tölteléket, majd fedd le a másik tésztarésszel. A morzsát szórd egyenletesen a tetejére.

Sütés:

Melegítsd elő a sütőt 180 fokra. Süsd a pitét kb. 40-45 percig, vagy amíg a tészta aranyszínűre sül, és a körték puhaak lesznek.

Élvezd az amerikai körtés pite varázslatát!

Amikor kiviszed a sütőből, hagyd kihűlni egy kicsit, majd szeleteld fel és szolgáld fel egy kis vaníliafagylalt vagy tejszínhab kíséretében. Az ízek összetalálkoznak a morzsás tésztával és a édes körtével, teremtve egy tökéletes desszertélményt.

Hogyan tároljam a körtés pitét?

A legjobb, ha a körtés pitét hűtőszekrényben tárolod, légmentesen lezárva. Így akár 2-3 napig friss marad.

Lehet-e előre elkészíteni a tésztát?

Igen, a tésztát előre elkészítheted, és hűtőszekrényben tárolhatod akár egy éjszakáig. Így gyorsabban összeállíthatod a pitét a sütemény elkészítése napján.

Mit tehetek, ha nincs friss körte?

Ha nincs friss körte, használhatsz konzervált vagy fagyasztott körtét is a pitéd elkészítéséhez. Csak győződj meg róla, hogy lecsepegteted a felesleges nedvességet.


Vezi și:

Erik

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Szerző képe

Erik

Szólj hozzá!