Nagymama lekváros gombóc receptje

Ha nosztalgiával gondolunk vissza a gyermekkorunk ízeire, talán egyik első dolog, ami eszünkbe jut, az a nagymama lekváros gombóca volt. Az édes, lágy tészta, amelybe finom lekvár került, a meleg, otthonos ízek egyik alapköve. Ebben a cikkben megosztjuk veletek a nagymama által alkotott tökéletes lekváros gombóc receptjét, hogy ti is elkészíthessétek ezt a családi kedvencet.

A tészta elkészítése

Az első lépés a tökéletes lekváros gombóc elkészítéséhez a tészta elkészítése. Ehhez szükséged lesz a következő hozzávalókra:

  • 2 bögre liszt
  • 1 tojás
  • Fél bögre tej
  • Egy csipet só

A lisztet szitáld egy tálba, majd keverd össze a tojással, tejjel, és adj hozzá egy csipet sót. Gyúrd össze a tésztát, amíg sima és rugalmas nem lesz. Ezután pihentesd a tésztát legalább fél órán keresztül.

Lekvár kiválasztása

Az igazi lekváros gombóc titka a minőségi lekvár kiválasztása. Nagymamánk mindig friss, házilag készített lekvárral készítette el ezt az ételt. Válaszd ki a kedvenc lekvárodat, legyen az baracklekvár, eperlekvár vagy szilvalekvár.

Gombócok készítése

Amikor a tészta megpihent, lisztezett felületen nyújtsd ki, majd vágd kisebb darabokra. Minden darab közepére helyezz egy kiskanálnyi lekvárt, majd zárd össze a tésztát, hogy gömbölyű gombócot kapj. Főzd a gombócokat forrásban lévő sós vízben, amíg fel nem jönnek a felszínre.

Tálalás

Az elkészült lekváros gombócokat szűrd le, majd tálald porcukorral megszórva. A meleg gombócok és a hideg lekvár tökéletes harmóniát teremtenek, garantáltan elvarázsolják az ízlelőbimbóidat.

Hogyan lehet elkerülni, hogy a tészta szétfőjön a vízben?

A tészta szétfőjének elkerülése érdekében győződj meg róla, hogy a víz forrásban van, és a gombócokat ne főzd túl hosszú ideig. Amikor feljönnek a víz felszínére, már elkészültek.

Milyen lekvárt ajánlotok a gombócokhoz?

Bátran választhatsz bármilyen lekvárt a személyes ízlésed szerint. Legyen az baracklekvár, eperlekvár vagy szilvalekvár, fontos, hogy friss és minőségi legyen.

Lehet előre elkészíteni a tésztát?

Igen, a tésztát előre elkészítheted, majd hűtőszekrényben tárolhatod, amíg elkészülsz a gombócok többi részével.


Vezi și:

Gizella

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Szerző képe

Gizella

Szólj hozzá!