Reszelt túrós süti recept

Az andi konyhája reszelt túrós süti recept egy kiváló választás, ha valami finomságra vágysz, ami könnyen elkészíthető és garantáltan elvarázsolja az ízlelőbimbóidat. A reszelt túrós süti, vagy más néven reszelt túró rudi szelet, hagyományos magyar édesség, mely a túró és a reszelt tészta harmóniájában rejti az ízek gazdagságát.

Ez a recept nem csak az otthoni sütés szerelmeseinek kedvez, hanem mindenki számára ideális, aki szereti az egyszerű, de kifinomult desszerteket. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, hogyan készítheted el ezt az ínycsiklandó süteményt saját konyhádban.

Andi konyhája reszelt túrós süti recept

A reszelt túrós süti elkészítése során fontos az alapanyagok minősége és a gondos munka. A következőkben megtalálod az andi konyhája reszelt túrós süti recept lépéseit:

Hozzávalók:

• 500 g friss túró • 200 g finomliszt
• 200 g vaj • 150 g porcukor
• 3 tojás sárgája • 1 csomag vaníliás cukor
• 1 csomag sütőpor • Só ízlés szerint

Elkészítés:

1. Először a túrót reszeld le egy tálba. 2. A lisztet szitáld egy másik tálba, majd adj hozzá a sütőport és keverd össze. 3. A vajat keverd habosra egy harmadik tálban a porcukorral. 4. Adj hozzá egyesével a tojás sárgákat, majd a vaníliás cukrot, és folyamatos keverés mellett dolgozd össze. 5. Keverd hozzá a túrót, majd fokozatosan add hozzá a lisztes keveréket. 6. Készíts elő egy sütőformát, és béleld ki sütőpapírral. 7. Öntsd bele a tésztát, majd előmelegített sütőben süsd aranybarnára.

Az elkészült reszelt túrós sütit hagyjuk kihűlni, majd szeleteljük fel és már tálalhatjuk is.

Reszelt túró rudi szelet

A reszelt túró rudi szelet egy különleges változata a hagyományos reszelt túrós süteménynek. Ebben a receptben a túrót kakaós tésztába burkoljuk, így egyedi és csodálatos ízkombinációval ajándékozzuk meg az ízlelőbimbókat.

A reszelt túró rudi szelet elkészítéséhez kövesd az alábbi lépéseket:

Hozzávalók:

• 500 g friss túró • 200 g finomliszt
• 200 g vaj • 150 g porcukor
• 3 tojás sárgája • 1 csomag vaníliás cukor
• 3 evőkanál kakaópor • 1 csomag sütőpor
• Só ízlés szerint

Elkészítés:

1. Először a túrót reszeld le egy tálba. 2. A lisztet szitáld egy másik tálba, majd adj hozzá a sütőport és a kakaóport, majd keverd össze. 3. A vajat keverd habosra egy harmadik tálban a porcukorral. 4. Adj hozzá egyesével a tojás sárgákat, majd a vaníliás cukrot, és folyamatos keverés mellett dolgozd össze. 5. Keverd hozzá a túrót, majd fokozatosan add hozzá a lisztes-kakaós keveréket. 6. Készíts elő egy sütőformát, és béleld ki sütőpapírral. 7. Öntsd bele a tésztát, majd előmelegített sütőben süsd aranybarnára.

A reszelt túró rudi szelet is elkészült, hagyjuk kihűlni, majd szeleteljük fel és tálaljuk.

Gyik – gyakran ismételt kérdések

Milyen túrót érdemes használni?

Az ideális választás a friss, krémes túró, amely garantálja a süti krémességét és finomságát.

Mennyi ideig kell sütni a süteményt?

A sütési idő változhat a sütő teljesítményétől függően. Általában 30-40 perc szükséges, de mindig ellenőrizd a tűpróbával.

Lehet-e variálni a receptet?

Igen, kísérletezhetsz például dióval, mazsolával vagy csokoládéchippel a tészta dúsítása érdekében.


Vezi și:

Erik

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Szerző képe

Erik

Szólj hozzá!